angelahoward
angelahoward angelahoward
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Tina purchased 3 4/12 lbs. of apples and Joe purchased 1 1/12 lbs. of apples.

Respuesta :

iknowthis1
iknowthis1 iknowthis1
  • 02-03-2021
Together they bought 4 5/12 lbs. of apples.

3+1=4
4/12+1/12=5/12
Answer Link
keiracriner24
keiracriner24 keiracriner24
  • 02-03-2021

Answer:

to gethrr they purchased 4 1/4 or 4.25 lbs. of apples

Step-by-step explanation:

addition of the lbs of apples

Answer Link

Otras preguntas

I need help ASAP 6b+30
1. Which of the following was not a provision of the National Energy Act? A. taxed low-mile-per-gallon automobiles B. removed priced controls on domestic oil an
Cody wants to make it to the top of the highest mountain in the world, but if he keeps going, it will be almost impossible to breathe. What kind of conflict is
One purpose of the article "Tour the Kremlin" is to create _________________. the feeling of walking around Moscow the effect of being part of the Tsar's cou
Before arriving in Messina, who helped Don Pedro defeat Don John's attempt to overthrow him?        A. Claudio and Benedick   B. Antonio and Dogberry   C. Le
Farmers sprayed leechi trees to suppress populations of scale insects. this also killed the populations of a predatory lacewing that controlled the numbers of s
What was the Damascus protocol
What’s 1+6+0+6•6 equal to
Find f(–2) for the function f(x) = 3x2 – 2x + 7. −13 −1 1 23
What is the formula for triangular prism?