oppxontop
oppxontop oppxontop
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Suppose you had $6.00 to buy bananas and apples. Bananas cost $0.49 per pound and apples cost $0.34 per pound. Write a linear equation that represents the different amounts of fruit you could buy.​

Respuesta :

gigglemug
gigglemug gigglemug
  • 01-03-2021

Answer:

ok

Step-by-step explanation:

ok ok ok ok ok ok ok ok

Answer Link

Otras preguntas

What's the solution?
what is the slope intercept form of the equation of the line 5x-6y=36
what is 3.2 as a fraction
1 1/4% 0f what equals 1.5
Which of the following pairs are true cognates? ropa – rope copa – cup fábrica – fabric teléfono – telephone
what is 0.000068 in scientific notation? enter your answer in the box.
what is the least common multiple of 10 15 25
on a number line, what is the distance between -17 and 9 ? show your work a -26 b -8 c 8 d 26
One string of a certain musical instrument is 75.0cm long and has a mass of 8.77g . It is being played in a room where the speed of sound is 344 m/s. To what te
Because Giselle did not make the track team this year, she wants to improve her skills and try again next year. Which of the following can best help her prepare