waterworkshehe waterworkshehe
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Pierce bought 16 ounces of motor oil for $2.24. How much is motor oil per ounce?

Respuesta :

zacharynoe2424
zacharynoe2424 zacharynoe2424
  • 01-03-2021

Answer:

$0.14

Step-by-step explanation:

Answer Link
Hoodog1
Hoodog1 Hoodog1
  • 01-03-2021

Answer:

0.14

Step-by-step explanation:

2.24÷16=0.14

Answer Link

Otras preguntas

The story of pygmalion is an embedded story within the metamorphoses. who tells this story within a story?
What do you think of Enheduanna’s contribution to society? Is it significant? Why or why not?
A friend tells you that plants grow and gain mass only because of the nutrients they pull out of the soil. It this statement true? Explain your answer in detail
how do you graph equations
Could a cell grow large enough to engulf your school
Find the following measures for this figure. Lateral Area = 55 square units 5√(47) square units 5√(146) square units Volume = 275 cubic units 91 2/3 cubic uni
Which statement is true about the meaning of the equation 2 equals 3x2/3
Is it easier to subtract when the numbers are written above each other?
You put $500 in your bank account. With an interest rate of 5%, how long will it take the account to reach $600?
How old was al capone when he was caught?