anshustamishra2
anshustamishra2 anshustamishra2
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jose brought 9 pounds of rice for $4. How many pounds of rice did he get per dollar?​

Respuesta :

mysterios3 mysterios3
  • 01-03-2021

Answer:

1.5 pound ever dollar

Step-by-step explanation:

just calculate

Answer Link
rajusah152269
rajusah152269 rajusah152269
  • 01-03-2021

Answer:

2.25 answer

Step-by-step explanation:

9÷4=2.25answer thanks

Answer Link

Otras preguntas

I need help soon so here’s the question
exponential function
What is the best explanation for why it is important to identify sources in your research plan? It tells you how many hours to work on your research. It speeds
A hat contains four balls. The balls are numbered 2, 4, 4, and 7. One ball is randomly selected and not replaced, and then a second ball is selected. The number
The 8th term in the Fibonacci sequence is 21. The 10th term is 55. What is the 9th term? (Need answer ASAP)
What does the underlined word mean in the following sentence?L'aéroport est loin d'ici.nearherefromfar​
Please ONLY ANSWER IF YOU KNOW THIS ILL GIVE THE CORRECT ANSWER BRAINLIEST The width of a rectangle is 3 units less than the length. The area of the rectangle
Given the expression, -8x2 + 76x - 168, what is the first step you should perform in factoring?
what are the major organs of the respiratory system and why are they each individually important?
É por isso que até hoje ele só o que você observouno texto Porque o morcego só voa a noite quanto ao tempo e ao espaço? Há muito tempo houve uma tremenda guerr