yamolina
yamolina yamolina
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent $46.20 on 12 gallons of gasoline. What was the price per gallon?

Respuesta :

kdramaddict4ever
kdramaddict4ever kdramaddict4ever
  • 12-02-2021

Answer: $3.85 per/gal.

Step-by-step explanation:

$46.20/ 12 =

Answer Link

Otras preguntas

f(x)=1/x-5, g(x)=5x-1/x A. Use composition to prove whether or not the functions are inverses of each other. B. Express the domain of the compositions using in
The Homerun Hitter's Academy charges thirty-five dollars per hour for batting lessons, with a registration fee of fifteen dollars per year. Janice's parents pai
Choose all that apply. Algebraic terms are separated by ______. = - x ÷ +
A person who has lost a large amount of blood but is still alive is found in a wrecked automobile under a highway bridge. Several people are helping the paramed
Miranda spent 1/5 of her time cooking pasta. If she spent 2 hours cooking, did Miranda spend more than, less than, or equal to 2 hours cooking pasta? Explain.
I need help with this please ASAP
I WILL MARK BRAINEST PLEASE HELP
I know the answer but I don’t know how to set it up
kepler devised three laws to explain the. in the universe​
QUICK PLEASE !!! SOLVE FOR X NO EXPLANATION NEEDED