nanza8
nanza8 nanza8
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Frankie spend $11.70 including tax on sugar-free chew gum each pack of gum costs $0.65 how many packs does he buy  please help

Respuesta :

ratsareprettylit
ratsareprettylit ratsareprettylit
  • 12-02-2021

Answer:

18

Step-by-step explanation:

divide them

Answer Link

Otras preguntas

An object that is magnetic all of the time is called a.
Carmen wants to build a rectangular garden with a total area of 100 square feet. Label the rectangles with three different possible sets of dimensions that she
Caption for this picture asap.
PLEASE HELP! (100 POINTS) A child builds two wooden train sets. The path of one of the trains can be represented by the function y = 2sin2x, where y represents
When we learn about Adolph Hitler, can it teach us anything about the world today…? Can it teach us anything about how we should be careful…? (Please explain yo
Explain ONE historical development represented in the cartoon. (SAQ)
Which atoms make up a molecule of sodium bicarbonate.
Who said,"Have you got leave yo go to shrify today?" in romeo and juliet
You can find people belonging to each of the three consumer groups you researched in the previous task among actors, sportspersons, models, designers, political
What is NOT the importance of artwork?​