homeworkistuff
homeworkistuff homeworkistuff
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? Show you calculations.

A: 4-pack of paper towels for $7.56

B: 10-pack of paper towels for $18:00

Respuesta :

PatelNeilC PatelNeilC
  • 12-02-2021
The calculator b is the better buy
Answer Link

Otras preguntas

which of the following is good advice for someone creating a video journal? a. avoid practicing interview questions to ensure that your interviews are spontaneo
The treaty of versailles officially ended russia's participation in world war i true or false
Which of the following words is a homonym of bare? a. bear b. filled c. barren d. show
The inequality x > y is satisfied by point (5, 5). true false
A scientist is going to perform and experiment to see how a new antibiotic affects a strain of bacteria. Which of the following peices of equiment would be most
an object is 25 cm away from a convex len.the height of the image is twice the height of the object.find it's focal length.
A sound signal traveling underwater has a frequency of 230 hertz. the speed of sound under water is 1.45 × 103 meters/second. what is the wavelength of the soun
It took everly 55 minutes to run a 10-kilometer race last weekend. if you know that 1 kilometer equals 0.621 mile, how many minutes did it take everly to run 1
Which statement describes an impact of the collapse of the Western Roman Empire on Europe A. Europe's economy improved significantly as new roads and infrastru
what is the density of an object that has a mass of 550 grams and displaces 25 ml of water? select all that apply. 22 ml/g .04 ml/g 22 g/ml 22 g/cm 3