gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

How do you fined the surface area of a Prism???
which type of neuron receives the sound of a alarms
PLEASE HELP!!! Which best describes the function of the motif of falling leaves in Gerard Manley Hopkins's poem "Spring and Fall: To a Young Child"? A. to rei
A person learning a new language as an adult goes through a process called________
I need help I don't under stand. Is my answer correct
The first recorded promise of God's redemptive plan is found in Genesis 2:15. True False
Graph the line slope 5 and y-intersept -3
In aerobic metabolism what is the fate of pyruvate produced by glycolysis
Identify the subject in the sentence; after the fire drill the teachers led the students back into the school
Kelly spent $20 on rides and snacks at the state fair if X is that amount she spit on rides and y is the amount she spent on snacks the total amount she spent c