Seudónimo Seudónimo
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Please tell me the answer and HOW you got them.

Please tell me the answer and HOW you got them class=

Respuesta :

401211
401211 401211
  • 03-11-2016
you divide each cost to the package for A. to find the better price


Answer Link

Otras preguntas

“People said we could not complete this park. But they were wrong. We found a way, fought back, and finally finished.” What rhetorical device is being used in t
Helppp plssss help meeee
One of the legs of a right triangle measures 5 cm and the other leg measures 8 cm. Find the measure of the hypotenuse. If necessary, round to the nearest tenth.
write aparagraph explaining the difference bln the heat energy in a substances temperature in physics​
Brianna made cookies. She used 5/8 of a cup of flour and 1/2 of a cup of sugar. How much more flour than sugar did Brianna use? Write your answer as a fraction
Explain the significance of Rizal's Law to the present time?​
The reactivity of elements can be predicted based on the position of an element in the periodic table. Based on the periodic table, which of the following eleme
Solve the inequality 5x < 16 +x. x < 1/4 x>1/4 x<4 x>4
history research.. challenges that I conductor ​
A 10 oz bottle of shampoo cost $2.40 and a 12oz bottle cost $2.64 find the unit rate for each which bottle has the lower unit cost