Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?

Respuesta :

vhfhvhvhvhv vhfhvhvhvhv
  • 03-11-2016
Multiply 15X372 = 5580
Answer Link

Otras preguntas

What is the 2nd equivalent fraction to 1/11
moon revolves around the earth different parts of it are lit by the sun. The shape of the moon appears The moon produces no light by itself . The moon shines be
- The total population for the 5 endangered penguin species is 828,770. The northern rockhopper penguin makes up 64% of that population. What is the estimated p
While developing a program, you find a similar project that someone has created and posted online. It contains a number of elements (e.g., images, music, code s
In order to compensate for an expected future decline in the Japanese yen relative to the U.S. dollar, the interest rate in Japan must be ______ the interest ra
In which of the following cases will entropy decrease? Hard boiling of egg Decomposition of a compound Evaporation of water. Dissolving salt in water Thank you
why is copper not usually used in over head electric cable​
Study the image above. Which of the following should you place on the line labeled "F?" (2 points) a Judicial b Executive c Supremacy d Legislative
what was the first company that used santa claus in advertising?
Why would enthusiasm for traveling to Oregon be called a fever? please help this is do tomorrow