ataviaforeman1 ataviaforeman1
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

If a pound of coffee costs 12. How many ounces can be brought for 3.90

Respuesta :

tp383079 tp383079
  • 04-02-2021
32.5 is the right answer I believe
Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of the line that passes through the points (–12, –8) and (–17, –16)? A. -17=-8/5(x-16) B. -16=8/5(x-17) C. +16=-4/5(x+10) D. y+16=8/5(x+17)
When the volume of the gas is 16 cm3, its pressure is 20 L/cm2. Find the volume of the gas when the pressure is 2.2 L/cm2. a.145.45cm^3 b.704cm^3 c.160cm^3 d.0.
According to the kinetic theory, what is the kinetic energy of a gas molecule proportional to? volume of the gas pressure of the gas temperature of the
In the sentence why does Romeo compare his liver to the sea
A story about bestfriends having a argument uses weather as a symbol of their friendship. Which of the following symbols might the author use?
What do you call a person who makes face all day long
Describe the limited point of view as compared to the omniscient point of view.
1) En la conversación, ¿a qué se refiere Patricia cuando dice que un héroe es "un personaje que hace cosas valientes"? A) Un héroe hace cosas que valen mucho d
The strongest bases are hydroxides A. ? noble gases B. ? group 1 and group 2 metals C. ? transition metals D. ? halogens
Submit a 4–5 paragraph essay that compares and contrasts Village Life in America and A Confederate Girl’s Diary. Draw conclusions from both texts to make your p