danielvalenzuela661 danielvalenzuela661
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Sheldon wants to feed his strawberry plants 2 more times and his tomato plants one more time. He will use the same amounts of plant food as before. How much plant food will he need

Respuesta :

sc984448
sc984448 sc984448
  • 05-02-2021

Answer:

3 1/3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A phone company offers two monthly plans. Plan A costs $30 plus an additional $0.15 for each minute of calls. Plan B costs 25$ plus an additional $0.20 for each
A 2-pint bottle of maple syrup costs $34.04. What is the price per cup?
Rightsizing means laying off or letting go of some workers or mangers to make a business more efficient true or false
Twenty-five percent of the cost of a dress is the same as one-half the cost of the dress decreased by $20. What is the cost of the dress? A $60 B $120 C $80 D $
3x - y = 12 4x - 5y = 16
2a. which season is the southern hemisphere experiencing on Dec 21?
11. Lithosphere is made up of A. crust B. crust and upper mantle C. mantle and inner core D. outer core E. only mantle
You throw a rock straight up and find that it returns to your hand 3.40 s after it left your hand. Neglect air resistance.
2x + 65 = 180 what is X?
−9x+5≤17 OR 13x+25≤−1, just solving for x, please answer ASAP