268713 268713
  • 04-02-2021
  • History
contestada

At the supermarket you can fill your own gummy bear container. A customer buys 12 oz of gummy bears for $5.40.


How much does bears cost per ounce?

Respuesta :

amayawilliams39
amayawilliams39 amayawilliams39
  • 04-02-2021

Answer:

0.45

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can water boil at 0°?
Answer both please......
Monica's groups receives $6 for every dozen paper flowers they sell at a charity bazaar.AT this rate how many paper flowers must they sell if they want to raise
Describe 3 forms of entertainment that grew due to the growing middle class throughout the world.
Luke made a model of a solid figure with one circular base and one curved surface with solid figure did he make
An atom with how many electrons in its outer shell is most stable
What are 3 ways to be considered a natural born citizen in the U.S.?
Thinking based on information is most closely associated with Use First for the ____________ Pattern.
Which of the following means the same as concurrent powers
Which of the following describes what can happen to the areas upstream of a hydroelectric dam?