smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

keelahs clothing store buy coats for 50 dollars and sells them for 80 dollars wha is the percent mark up on the price of the coat
What are the two energy laws that cannot be broken?
Locate the following lakes superior Michigan Huron Erie and Ontario. Collectively, what are these lakes called? How did the involvement with Europeans in this r
Which of the following musical styles is characterized by flutes and maracas? A. Flamenco B. Tango C. Merengue D. Cumbia
What are 3 words that start with "d" that you should be able to do after learning about Homeostasis
how hot does the sun get?
Out of more than 11,000 amendments to the constitution that have been considered by congress, only ______ have been ratified.
Without graphing, determine whether A(5,1) B(1,0), C(3,3) lie on the same line.Explain your reasoning (I'm brain dead and this is worth 60 point if answer)
PLEASE HELP ME!! I NEED TO GET THIS QUESTION RIGHT!!The main purpose of exposition is to A. Provide Background information B. Increase and magnify tension C.
He type of company that sells securities specializing in real estate ventures, and requires a minimum of 100 investors, is known as: