applinglm applinglm
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Soft drink cost 3.50. Next door it cost 2.00(1.50) less. Walk next door or not?

Respuesta :

ILYA06 ILYA06
  • 04-02-2021
Yes, walk next door... you’ll save money
Answer Link
jessicapines985 jessicapines985
  • 04-02-2021

Answer:

depends you tryna impress your girl or not

Answer Link

Otras preguntas

MrShaggy has 420 bottles of dish soap, MrWings also has 351 bottles of dish soap, MrWings gives all of his soap to MrShaggy, But then MrShaggy gives those soap
If y =- 5x + 3, find the value of x when y = 13.
PLEASE HELP ASSP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
what is 1,382 divided by 16
Please help with this. Kai lives on the island of Hawaii, and sometimes thin, runny lava actually flows from the volcanoes there. What type of volcanoes are on
2. What is the speaker of the preparing for in the poem?
Jose bought 3 pens and 6 pencils for $6.60. Amy bought 5 pens and 8 pencils for $10.00. How much does one pencil cost? Appreciate it :)
When deciding whether to build a small or large courthouse a government leader should identify social benefits of each size the economic cost of each size the p
Women helped out A LOT during the American Revolution. *
Which of the following is a community? A. All of the nonliving things that make the lake inhabitable O B. All of the fish, bacteria, and mammals that live in a