nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

Turn the following sentence into a formal sentence: Logan Electronics has a reputation for responding real quick customer
give one difference of print media from electronic media​
12 a. Qu'est-ce qui sauveb. Quel sentiment l'accable ? c. Quel jugement le corbeauporte-t-il sur le comportement de son ennemi?13 a. Qu'est-ce que Tiecelin se r
A bicycle store costs ​$2400 per month to operate. The store pays an average of ​$75 per bike. The average selling price of each bicycle is ​$155. How many bicy
Displacement consists of ?​
Which number represents the Ganges River? A). 1B). 2 C). 3 D). 4
Express the bearing S35E in degrees.
Select all the correct answers. Which of the following are advantages of using a word processor? makes revision easier O helps in analyzing data tables supports
Find the slope of the line through the given points (21,-7)and (-7,1)
Ailish has $15.75. She wants to buy a video game that costs $19.55. How much more money does Ailish need to buy the video game?