ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If m = rxf, then what will be the value of m*r? A) r²x B) rf C) r²xf D) m
compute. -2.34 + (-6.52)
compute. -2.34 + (-6.52)
The titanic is located nearly 3800 m below the surface of the ocean. How much time would it take for the sound waves to travel to the titanic and back to the su
how did fudalism bring order to europe
Which is larger 5.16 or 5.22
Write at least ONE paragraph to describe the Wave experiment.
Please help. I need this done badly.
From the readings, powerpoint presentation, and video clips, write a 200-300 word essay answering the following questions. What were the factors that led to the
A convention should be called irrespective of the old party organizations, for the purpose of agreeing upon some plan of action that shall combine the whole ant