bangtanbabies176
bangtanbabies176 bangtanbabies176
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please answer these questions :)
Thank you

Please answer these questions Thank you class=

Respuesta :

daniella1234567 daniella1234567
  • 03-02-2021
.5 , 35 , 7 , 3 , 175 ,
Answer Link
katelynlaws
katelynlaws katelynlaws
  • 03-02-2021
3. The answer is $2 for every pineapple or 2/1

4. The answer is 35 miles per hour or 35/1

5. The answer is $7 per hour or 7/1

6. The answer is 3 times per second or 3/1

7. The answer is 175 feet per second or 175/1

9. The answer is 15 pages per day or 15/1

10. The answer is 7.7 km per second (I can’t put a decimal as a fraction ;-;)

Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

por que os vulcões e os terremotos são mais freqüentes em certas regiões do planeta
what is 140/216 in simplest forms
if hares with long legs run faster than hares with short legs, which hares do you expect would be most likely to survive and reproduce
A weather balloon has a volume of 52.5 liters at a temperature of 295 K. The balloon is released and rises to an altitude where the temperature is 252 K. How do
4/3v^2x -5/6vx^3 what is this answer for algebra
two sisters, jenny and penny, play on the same basketball team. last season they scored a combined total of 458 points. jenny scored 192 of the points. write an
What is (7/12)/(5/9)? In simplest form..
the cards in a card catalog are filed in what manner? A: by publication B: by subject C: alphabetically D: by call number
If a 21 ounce box of cereal costa $2.94,what is the unit price.
Express 9.062 as a mixed number in the simplest form.