webkai5141
webkai5141 webkai5141
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

i need help asap please help me.

i need help asap please help me class=

Respuesta :

rlister rlister
  • 03-02-2021
Okay so, $16.80 - $6.30= $10.50


So the answer is $10.50
Answer Link
aimeecoupons2280
aimeecoupons2280 aimeecoupons2280
  • 03-02-2021
So, the total cost is 16.80. The bead cost 6.30, so you need to subtract. 16.80 - 6.30 is 10.50. To figure out how much EACH pendant cost, you divide your answer (10.50) by 3 because there are 3 pendants. 10.50 divided by 3 is 3.50. Each pendant cost $3.50.
Answer Link

Otras preguntas

X over 8 is greater than or equal to 1 . Solve & graph
Mrs.Miller is reading a book that has 628 pages in it. She is planning on reading 25 pages each night. How many nights will it take her to finish the book? How
Why might the construction of the roads have been so important to the spread Christianity throughout the Roman Empire?
what is an open attack, usually armed?
The term militarism can best be defined as
What does "I have a soul of lead" mean in shakespeare?
where the sun's energy is produced
Determine o valor das seguintes expressões. a) (17º-17'-17") : 4 b) (18º: 8 + 23º: 4 - 8º) . 29
how were different United States regions linked economically?
what was the third part of james k. polks war plan