aradicova aradicova
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

9 Plants cost £18.00. How much would 3 plans cost?

Respuesta :

amndebater16
amndebater16 amndebater16
  • 03-02-2021

Answer:

9:18

3:x

9 divided by 3 is 3, so 18 divided by 3 is 6

so 6 pounds for 3

Step-by-step explanation:

Answer Link
goldenhelp goldenhelp
  • 03-02-2021
I think 60 not sure
Answer Link

Otras preguntas

Please answer fast! Recall 2. For what reason(s) might this be used?
Can you PLZZ help me in this question?
What was president Lincoln's Pan for reconstruction?
Question # 7 Multiple Select Choose all correct answers. Select two options. Plant food made by photosynthesis consists of: starches starches rye bread rye br
is a principal liable for the tortious actions of the principal’s agent?
please help me if i dont get this done my mom will literary beat me
How did the events at Plymouth change the colonists
Is bone alive? Please give evidence. No links please
if the leftmost digits of two multi-digit numbers are 6 and 9, can you tell which number is greater? explain.
Simplify. 46 4 x 4 x 4 x 4 x 4 x 4 6 x 6 x 6 x 6 4 + 4 + 4 + 4 + 4 + 4 6 + 6 + 6 + 6