chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $5 for 60lb bag

Respuesta :

anaekwefamily12
anaekwefamily12 anaekwefamily12
  • 03-02-2021

Answer:

12 per one bag

Step-by-step explanation:

60lb bag divided by the amount it costs which is $5.

Which equals $12.

Answer Link
churrosatan
churrosatan churrosatan
  • 03-02-2021

Answer:

$1/12lb

Step-by-step explanation:

Divide 60 by 5.

Answer Link

Otras preguntas

Of the European countries that settled America, which country was primarily interested in fur industry? * A.) France B.) Spain C.)Portugal D.) England
Sargon conquered Ur and Nippur. a. Yes b. No
What is the unknown number ( +4)+59=70
Which word is the interjection in this sentence? Wow, I thought I had washed all the dishes in the kitchen. a. in b. all c. Wow d. thought
What are three variables that affect a living system?
In an autocracy, what kind of power does the leader hold?
What type of heterotroph is a fish?
Which of the following statements best explains why the framers of the Constitution added the Bill of Rights? Select one: a. They were afraid that without a Bil
Which word does not represent a type of behavior? A. patrimonial B. naive C. pedantic D. puerile
how to divide 16.8÷2.4