ShawdowKnight494
ShawdowKnight494 ShawdowKnight494
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

I will give you brainiest just pls answer this question!!!

I will give you brainiest just pls answer this question class=

Respuesta :

mjgirl1914 mjgirl1914
  • 02-02-2021

Answer:

The correct unit price is $1.19 per pair of gloves. She made the mistake of dividing the total price by 3 instead of 3 dozen(which is 36).

Step-by-step explanation:

hope that helps!!!

Answer Link
kylieyoung0515
kylieyoung0515 kylieyoung0515
  • 04-02-2021
The correct unit price is $1.19 per pair, hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Hello. For my french class I have to write a letter to my french friend. In this letter I have to talk about spending my holiday at his house. (for example: wha
How many times dose 150 go into 1000
Can the sum of two mixed numbers be equal to 2 ? Explain why or why not.
why did europeans feel superior to islam
Dirk Nowitzki of the Dallas mavericks scored 44 points in a recent basketball game. He scored no 3-point shots, but made a number of 2-point field goals and 1-p
Each week Suzanne and Sarah drink 2 gallons of milk.HGow many iounces of milk do they drink each Week ?
how many times does 6 go into 312
if cosx=1/12 and sinx>0 find tan2x
How many 1/10 are in 3?
What is the percentage increase from 200 to 280