moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

Determining the Length of a Pendulum
The largest European city which is not actually the capital of a country is
Most modern legislators view their position in Congress as what?
When scientists built up the brains of rats in the study of summer camp rats and cage potato rats?
The theory of evolution by natural selection explains in scientific terms how living things evolve
What were some of the successes of napoleon iii's second empire?
What’s a good research question for chrinese American life?
the half-life of Zn-71 is 2.4 minutes. if one had 100.0 grams at the beginning, how many grams would be left after 7.2 minutes has elapsed?
solve each system by substitution.
¿qué es? describe cada uno de estos alimentos con alguna característica. puedes decir de qué color es, qué sabor tiene o cuándo lo comes o lo tomas.