potatoe0901 potatoe0901
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

A $0.88 for 4 oz
B $1.05 for 5 oz
C $1.60 for 8 oz
D $2.28 for 12 oz

Which is most valuable?

Respuesta :

Dwonders2021
Dwonders2021 Dwonders2021
  • 02-02-2021

Answer:

D?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

With the following crosses of pea plants, give the flower color of offspring and the ratio expected (blue is dominant). A cross of blue x blue (both heterozygou
Why was there continuous political instability in West Africa between 1500 and 1700?Traders provided a regular supply of guns to tribal leaders.There was a loss
If a 5000 pound car gets only 12 miles per gallon, what will be fuel efficiency in miles per gallon of 2000 pound car?
What is 5.982 in word form?
3x^2-2x + 1=? x=4and it needs to be simplified
HURRY I NEED THIS ASAP IN 15MIN TOPS!!! EASY POINTS!!! CHAPTER II—THE SHE-WOLF, an excerpt From White Fang By Jack London Breakfast eaten and the slim camp-outf
what is the decimal equivalent of 7/8
three friends go to a local farmers market latasha spends $3:35helen spends4times as much as latasha Dee spends $7:50 more than Helen how much did Dee spend
20. Simplify: 4×^3√3x+5 ^3√10x
a 40 kilogramstudent runs up a staircase to a floor that is 5.0 meters higher than her starting point in 7.0 seconds. the student's power output is