parnellizzy54 parnellizzy54
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alexa bought 4.7 pounds of apples. The apples cost $1.60 per pound. How much did she pay for the apples?

Respuesta :

rhondawatkins73 rhondawatkins73
  • 03-02-2021

Answer:

Alexis spent $7.52 on her apples

Answer Link

Otras preguntas

Jonathan ride 1.05 miles on Friday, 1.5 miles on Saturday, 1.25 miles on Monday, and 1.1 miles on Tuesday. On which day did he ride the shortest distance?
How do you make yellow and blue
California was initially admitted as a "free state," while citizens of the Utah and New Mexico territories were left to decide the issue for themselves. Which
Which of the following is an example of an act of civil disobedience? performing a protest song burning a draft card in public declaring opposition to a war dec
The maximum oxygen uptake is known as the __________. a. VO2 max b. OX max c. OX3 max d. VO max
Daniel Ellsberg released copies of a U.S. military report commonly referred to as A. Nixon's Notes. B. the War Papers. C. the Pentagon Papers. D. the Vietnam
An oligarchy is a form of government where one king rules? True or False
Steps to solve: 28x - 12 + 2x - 4 - x
is 53 a prime number,composite or neither
How do you solve for N?? -2=-(n-8)