diamondword767
diamondword767 diamondword767
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Marcus purchase a 12 lb bag of Trail Mix he paid $10.80 find the price per pound​

Respuesta :

dorianlynman
dorianlynman dorianlynman
  • 02-02-2021

Answer:

.9

Step-by-step explanation:

12/10.80

=

.9

Answer Link
destiny3158 destiny3158
  • 02-02-2021
0.9 you have to divide the price $10.80 by how my any pounds Marcus purchased 12.
Answer Link

Otras preguntas

HELP!! Based on the graph, which of the following statements is true?​
Which scenario is an example of understatement
Use Theorem 7.4.1. THEOREM 7.4.1 Derivatives of Transforms If F(s) = ℒ{f(t)} and n = 1, 2, 3, . . . , then ℒ{tnf(t)} = (−1)n dn dsn F(s). Evaluate the given Lap
Which statements describe S Waze check all that apply the move side to side they arrive after P waves they travel through solids they travel through liquids th
Write me a short story about hitler
If you want to write a paragraph to discuss similarities and differences of things or ideas you’ll probably want to develop your paragraph using: examples, comp
I need help with this
what material is the plant cell wall made up of?
The average annual salary for employees in a store is $50,000. It is given that the population standard deviation is $4,000. Suppose that a random sample of 70
three types of health