creepergurl2009 creepergurl2009
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Sammy buys a pound of cheese for $3.69, a pound of ham for $7.99, and a pound of shrimp for $12.99. How much money does Sammy spend altogether

Respuesta :

fajebic324 fajebic324
  • 08-02-2021

Answer:

24.67

Step-by-step explanation:.

Answer Link
queenofnice
queenofnice queenofnice
  • 17-05-2021

Answer:

degyddheiodo6w

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Periods when little rain falls and crops are damaged are called ?
a company ordered $400 worth of muffins. bran muffins cost $2 each and blueberry muffins cost $4 each. if the company ordered twice as many blueberry muffins as
Write each expression in simplest form. -3/4y-1/3+7/8y-1/2
How does price affect the quantity of something suppliers or sellers are willing to sell?
Simplify (8x^2+2y-6) + (2x^2+7y)
Frankie was pouting all day after the argument with George. Which word could you substitute for pouting that tells the reader that Frankie was very angry at Geo
Which of the following activities constitutes engagement in research?
help me solve this by multiplication or linar combination please
Nitrogen has an average atomic mass of 14.00674. it has two isotopes, n-14 and n-15, with atomic masses of 14.0031 amu and 15.001 amu, respectively. what is the
In a 12% grape juice drink, how much juice is in a 1.00L bottle? How much water?