aubreystechschu5946 aubreystechschu5946
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Karen purchased fabric for a project she is working on. She bought 3 yards of fabric. Each yard cost $6.68. How much money did Karen spend on fabric?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

$20.04

Step-by-step explanation:

$6.68 x 3 = $20.04

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-02-2021

Answer:

un-realistic

Step-by-step explanation:

didnt hear a single "can I speak with your manager?"

Answer Link

Otras preguntas

Compared to other high-income nations, the United States has ________
PLEASE HELP If a football player passes a football from 4 feet off the ground with an initial velocity of 36 feet per second, how long will it take the footba
I am having trouble with converges and diverges​
explain oxidation and reduction occur simultaneously​
Two capacitors, C1=5700pF and C2=3000pF, are connected in series to a 9.00 V battery. The capacitors are later disconnected from the battery and connected direc
Name the cell that performs phagocytosis.​
The US increased tariff on wheat set off a rebellion in Cuba in 1894. A. True B. False
Hans has $27 which he decides to spend on x and y. Commodity x costs $16 per unit and commodity y costs $10 per unit. He has the utility function U(x, y) = 2x^2
Is triangle ABC similar to triangle DEF? why or why not?
x newspapers plus 10 Write an algebraic expression for this question