faithWM
faithWM faithWM
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

What is the better buy? 2 for $3.00 (Or) 8 For $12.40

Respuesta :

AshDork
AshDork AshDork
  • 02-02-2021

Answer:I say 8 for $12.40

Step-by-step explanation:

Answer Link
lacykailey44 lacykailey44
  • 02-02-2021

Answer:

8 for 12.50

Step-by-step explanation:

12.50/8 = 1.55

3.00/2= 1.50

youre getting 6 more pens for only 5 cents more

Answer Link

Otras preguntas

What is cos θ if sec θ = 2?
You need to haul your firearm into a tree stand. what is the first step you should take? put on your safety harness. slip the end of the haul line through your
Harriet counts 15 big boxes and 12 small boxes of notebooks. Each large box contains 189 notebooks, and each small box contains 79 notebooks. Estimate the total
An organism's _______is the way its phenotype is expressed
Any disease that produces _______ malabsorption can bring about deficiencies of a, d, e, and k.
The Air Force recommended its best pilots for the program. Which type of noun is the boldfaced word?
Who developed the first ballet, the royal academy of dance (paris opera ballet)?
Rearrange formula A=r2 For r
Where did the mayans believe their ancestors came from?
A silent killer is spreading poison across the earth. Rain, polluted by the gases given off by factories and motor vehicles, is becoming highly acidic. This "ac