madvan14
madvan14 madvan14
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 3 oranges for $2.61. What is the cost of oranges, in
Ullars
per orange?

Respuesta :

linda1960
linda1960 linda1960
  • 01-02-2021

Answer:

.45

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What was one of the reasons Ezra Pound was responsible for the poetic revolution? A. Because he supported other writers. B. Because of his sprawling verse. C. B
14/3 = ? please answer i don't understand
region of spain did paella originated
Mr.lorelli and mr.wade plan to start their weekend backpacking trip on Friday at 2:10 pm, and return home on Sunday at 11:30 am. How many days, hours, and minut
What would happen if a substrate molecule with a different shape to the enzyme came into contact with the enzyme's active site
Which of the following is not an agent of erosion? Gravity Wind Rain Minerals
When individuals purchase stock and bonds issued by a company, what does the company receive? Select the best answer from the choices provided. dividends capit
A man that is 6 feet tall weighs 165 pounds. Use this information to predict the weight of a man that is 5 1 2 feet tall. A) 130 pounds B) 143 pounds Elimina
Which famous Greek author wrote Theogony? What is Theogony?
Pounds lost by increasing your activity level consist almost entirely of A. fat. B. water. C. glucose.-- wrong D. vitamins and electrolytes.