lily5189
lily5189 lily5189
  • 01-02-2021
  • Health
contestada

I will give brainliest if you answer step-by-step

the local Shop sells raspberries at $1.25 per pound how many pounds could it be purchased with $20?​

Respuesta :

sydneyblankenship sydneyblankenship
  • 01-02-2021

You could get 16 pounds.

Answer Link

Otras preguntas

a fifth grade student has 5 uniform shorts and 7 uniform shirts in how many possible ways can the student wear them
During summer vacation , lydie spent time with her grandmother picking blackberries . they decided to make blackberry jam for their family . her grandmother sai
you are working in a real lab setting, and when you test the catalase and water together you see a reaction. what does this tell you? (select all that apply.)
how to write a letter to the commissioner of health​
13. Microsoft Word is a computer_ ______________
A true fisherman the reader can surmise that fisherman are ?
what is the area of trapezoid abcd with bases ab and cd , if: chapter reference a ab = 10 cm, bc = da = 13 cm, cd = 20 cm;
An eighteen wheeler weighing 40 tons is traveling down the highway with a speed of 80.0 mi/hr. The driver sees an accident 0.10 miles ahead and slams on the bra
The plantation system in the Southern colonies led to
3.Who should apply pesticides and why?