Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Which soap deal has the lowest price per ounce?


$5.50 for 13.0 oz

$5.75 for 14.0 oz

$3.45 for 3.5 oz

$5.25 for 12.0 oz

Respuesta :

vvgfgy vvgfgy
  • 01-02-2021
It’s option two

Explanation: Divide the price by the ounces and option is to w lowest answer.
Answer Link

Otras preguntas

Find the value of r so the line that passes through the pair of points has the given slope. (r, 3), (5, 9), m=2
On a coordinate plane, a line goes through points (1, negative 1) and (2, 4). This graph displays a linear function. What is the rate of change?
write a letter to you father who i you describing. away from your important incident that happened recent in your Country and the effect the the people Incident
) िननिलखत शद म से अनुनािसक वाला सह शद चुिनए। क) गंगा ख) आँगन ग) मह घ) ज़ोर
y= -0.08x^2+4x+4 find the interepret
The line has a slope of 4 and passes through point (8,1) find the y intercept
Lab: Making a Cladogram For this activity, you and your partner will build a cladogram from a set of organisms. Once completed, the cladogram will be presented
The impact of price supports is to? decrease the output of farmers. reduce the market price. shift the demand curve for each farmer to the left. increase the o
can someone pls help with this, I would appreciate it
Owen answered a set of math and history Quiz Bowl questions. Owen correctly answered   of all the   questions. However, Owen answered   of the math questi