Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2014
  • Mathematics
contestada

what is the cost per unit

Respuesta :

AL2006
AL2006 AL2006
  • 01-12-2014
The cost per unit is

(cost for the whole batch of units) divided by (number of units in the batch)
Answer Link

Otras preguntas

What are two key characteristics of a good scientific investigation
M is the midpoint of CF (line over it) for the points C(3,4) and F(9,8). Find MF
Which one of the following sentences contains a coordinating conjunction? a. Since it's Tuesday, you should carry out the trash. b. Howard was brave, and he was
Which of the following is the best statement? A. Descriptions can be either objective or subjective, as long as they are detailed. B. Descriptions should be po
should eighth be capitalized if use in a sentence
name the process by which co2 and water moves in and out of the cells PLEASE ANSWER
Which statements describing how Renaissance ideas spread beyond Italy are true?Choose all answers that are correct. A. Pilgrims on their way to the Holy Land of
Which of the following excerpts from F. Scott Fitzgerald's "Winter Dreams" exemplifies Dexter's disillusionment with love? a.He loved her, and he would love her
Which of the following excerpts from F. Scott Fitzgerald's "Winter Dreams" exemplifies Dexter's disillusionment with love? a.He loved her, and he would love her
What are examples of local diversity??