shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

What is the answer 10(4 - 3i) =
1. They wanted to know__________early? * 1 điểm A. why she left B. why did she leave C. when she left D. where she left 2. My father_______us to the zoo when he
Why do substances in a mixture keep their identities?
what is subjective and objective statements: austin is jumping austin likes to jump
Isotopes are different types of atoms of the same element, but with a different number of __________ ?
The price of silver has increased by 15% per year from 2000. In the year 2000, Harry bought a silver bowl for $190. Which of the following equations can be used
Aisha estimates the product of 12 and 2.4 by rounding 2.4 to the nearest whole. What is Aisha's estimate?
when a² + a - 3 is subtracted from 3a² - 5, the result is ​
why are glass, quartz and plastics not used as ir sample holders?
the reticular formation is a web of __________ scattered throughout the __________.