electricbluemonster electricbluemonster
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Alexis sold boxes of homemade granola bars for $8.50 each. It costs her $2.25 to bake and
package each box of granola bars. What was her profit from selling each box of granola bars?

Respuesta :

Chisholmtriniti
Chisholmtriniti Chisholmtriniti
  • 04-01-2021

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Put the following equation of a line into slope-intercept form, simplifying all fractions. 4x + 2y = -18
A tsunami a. may be just a broad, gentle swelling out at sea but grows as it approaches shore. b. can get big, but never bigger than 30 feet high. c. is a speci
The graph of y vx is translated 5 units to the left and 7 units up. What is the equation of the graph that results from this translation?
(f) What do people do in picnics apart from eating?​
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE ANSWER PLS GIVE ME A STEP BY STEP EXPLANATION!!
Identify what part of speech the underlined word in the sentence is: Yesterday, Javier purchased a new baseball bat and quickly ran to the park to practice with
Which is a correct statement of what occurs at a turbine during electricity production? A. They are burned by fossil fuels. B. They are turned by workers, C. Th
Telitha notices that a coworker always undercharges her friends when they make purchases at the shop. Telitha is worried that if she reports this coworker, ever
How do World Heritage Sites introduce the country and the people?​
Need help please help please please please please