davidfelipe4491 davidfelipe4491
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Apples sell 4 for 2.40 how much do 6 apples cost

Respuesta :

zhqwwh2576 zhqwwh2576
  • 04-01-2021

Answer:

3.6

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2021

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

2.40 / 4 = .60 per each apple, simple mental math.

60 * 6 = 360

Answer Link

Otras preguntas

Did Congress want to have more slave states admitted to the nation than free states?
El volumen de un prisma rectangular es de 495 centímetros cúbicos. La longitud, L, es 9 centímetros y el ancho, W, es 11 centímetros ¿Cuál es la altura? H, en c
Can some one help me with Dilation rule plz
What would you conclude was Margaret Thatcher's attitude towards the Cold War?A)She felt the Cold War was unnecessary and tried to remain neutralShe supported t
What is the length of the tunnel?
A Student studying engineering at the university of Zambia was provided with two resistors with the following colour codes (green,black,red,gold) and (brown,bla
An amphitheater has 283 seats in the back row, 278 seats in the row ahead of it , and 273 seats in the row in front of that one . The pattern continues until th
the goal of the Anaconda plan was to ​
An item costs $480 before tax, and the sales tax is $38.40. Find the sales tax rate. Write your answer as a percentage.
Which of the following changes will increase reaction rate