rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

What do all members of a biological species have in common? A. They can interbreed and produce fertile offspring. B. They are members of the same population.
In what city will you find NASA’s headquarters for all piloted U.S. space projects?
The 15th Amendment, which granted African Americans the right to vote, was passed on which date?
What event took place to celebrate the signing of the Declaration of Independence? a. the Liberty Bell was rung b. an effigy of King George III was burned c
Calculate the number of oxygen atoms in 2.00 moles of Mn2O7
Believing that all football players are academically challenged, that all African Americans are great athletes, and that all women can cook well are examples o
IDEAS FOR RECONSTRUCTION, explain why they are good ideas?
The economy of the Hopewell people of North America was based on?a. no sedentary activities, but trading of plants for medicine.b. full-scale domesticated agric
What is the formula for Slope-Intercept Form of the Line
The winter-ravaged troops at Valley Forge, suffering from cold, hunger, and disease, participated in many forms of entertainment to keep up morale. What was a