Useranme Useranme
  • 03-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help me please i beg u

Help me please i beg u class=

Respuesta :

Chinholler55boi Chinholler55boi
  • 03-01-2021

Answer:

ok first answer for how much would 4 6 packs of juice would be $14.4 then second is how much would 8 pack of 6 cranberry juice would be $28

8 and last the answer is 3.6

Answer Link
ethanss2006 ethanss2006
  • 03-01-2021

Answer:

4 6 packs would cost 14.4

8 6 packs would cost 28.8

one can would cost 0.6 dollars, or 60 cents.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Sometimes sound waves bounce off a hard
One way in which suleiman the magnificent and Akbar the great are similar is that they both brought about periods of ... ?
Which executive branch agencies best represent the principles in the United Nations Declaration of Human Rights and have solid accomplishments that support the
What kind of religion did the ancient egyptians practice?
Ananias first referred to Saul as Paul immediately after Saul's conversion experience. True False
write the equation of the line passing through the point (1,4) with a slope of 2? Use x=1,y=2 and m=2 to find b in y=mx+b
According to Renaissance philosophy, commoners often represent
1=4,2=8,3=24,4=? please
Which statements correctly identify a condition that must exist for a culture to be considered a civilization? Choose all answers that are correct. A.People ha
Which class of fire extinguisher is appropriate for a fire involving electrical/energized electrical equipment?