estebanurquidez77 estebanurquidez77
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Wendy needs to purchase 36 vases witch cost $3 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

12

Step-by-step explanation:

36 divided by three

Answer Link
sierraberber200 sierraberber200
  • 03-12-2020
Not quite sure what you are asking but if you are asking for the total cost it is 108




You do 36 times 3
Answer Link

Otras preguntas

The physical expression of the actual genetic material an organism possess is known as its:
Which sequence describes the path that air travels through the respiratory system? bronchi, trachea, nose, larynx, and pharynx nose, pharynx, larynx, trachea,
The graph of g(x) shown below in pink has the same shape as the graph of f(x)=x^2, shown in gray. which of the following is the equation of g(x)?
A 2.0 m conductor is formed into a square and placed in the horizontal xy-plane. A magnetic field is oriented 30.0° above the horizontal with a strength of 1.0
Part A Explain where the energy to keep water liquid in Europa comes from?
Which of the following bacteria gre best at the lowest osmotic pressure? a.) S.ruber b.) E. coli c.) S. aureus d.) V. costicola
Organisms growing under ideal conditions and in an environment with unlimited resources tend to exhibit… a. Logistic population growth b. Exponential populati
How do I express numbers in scientific notation (Ex:0.0056, 952, 0.017)​
Which of the following is NOT an ossicle of the middle ear: A. pinna B. stapes C. incus D. malleus
PROS AND CONS OF ARRIVE ALIVE CAMPAIGN