agichula57
agichula57 agichula57
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

What would be the cost of 30 pounds of mushrooms

Respuesta :

TrinityStrauss15
TrinityStrauss15 TrinityStrauss15
  • 03-12-2020

Answer:

you didn't give us the cost of the mushrooms but,

Step-by-step explanation:

If it is a even number then multiply 30 with the price.

Answer Link

Otras preguntas

ay Finish breaking the sentence into three separate ideas. On the plus side, the gym teachers encouraged us to drink water frequently, so I've come up with a cl
1. Explain vegetative reproduction?
Solve for x. 4x + 12 = 2(2x + 6) Identify whether the equation has zero, one, or infinitely many solutions. O zero solutions one solution O infinitely many solu
indícame el camino a la tienda de alimentos más cercana
If 32.5 mol of an ideal gas occupies 61.5 L at 47.00 ∘C, what is the pressure of the gas?
In ΔRST, m∠R = 21° and m∠S = 14°. Which list has the sides of ΔRST in order from longest to shortest?
1. What is the slope and how is it determined from a g raph? 2. How do you determine the intercepts from a graph or equation?
does Force and Mass determine the acceleration of an object.
Label the atomic mass, atomic number, symbol, and name in this periodic table square.
Una finca tiene la siguiente forma en la sección rectangular se cultivo papa, el construyó una casa y en la sección triangular se cultivó lechugas. 2,5 4,12— 4