Aaliyah36771 Aaliyah36771
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

At a deli counter someone bought 0.125 pounds of roast beef for $5.00 How much will it cost per one pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer

$0.025

Step-by-step explanation:

0.125/5.00=0.025

Answer Link

Otras preguntas

Penicillin disrupts bacterial __________.
Please go to Lesson 11.11. Please show you're work AND show you're work in paper and take a picture and send it to me. Please help.
england and france agreed to an alliance,called the triple
What category of predefined formulas in Excel contains the Boolean functions? a. Recently Used b. Logical c. AutoSum d. Math and Trig
Electronic ledger that tracks mathematical data
dr suess poetic devices
please help with math.brainliest answer with best answer
a story problem to represent 1/4 divided by 2
The sandbox must be filled with sand. The sandbox has a depth of 2ft and a diameter of 14ft.
Latasha studied hard for her American history test and earned an a a the a ask as for her hard work