06ricfal60138
06ricfal60138 06ricfal60138
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELPPPP!!!!!
my testt

HELPPPP my testt class=

Respuesta :

scarlettrichard25
scarlettrichard25 scarlettrichard25
  • 03-12-2020

Answer:

$8.50

Step-by-step explanation:

ok so if you divide 3.40 by 5 you get .68 and you multiply that to get 8.16 then you divide .68 to get the cost of half a pound and you get .34 so you add that to 8.16 and get 8.5.  

your answer is $8.50

hope this helps!

Answer Link
nekumaker2
nekumaker2 nekumaker2
  • 02-09-2021

Answer:i know this is no help now but plz give my sister brainliest for what she did last year.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How were chariot drivers protected in the Circus Maximus
How to find the area of a circle ?
what were the 4 major causes of imperialism?
Expand the expression 2(r - 4) + 5(r + 2). Express your answer in simplest form
How do you say" leave me alone" in Spanish
What is the smallest multiple of 6 and 10
"Pilgrim progress" what does the town vanity symbolize?
Hello. For my french class I have to write a letter to my french friend. In this letter I have to talk about spending my holiday at his house. (for example: wha
what is the density of a orange if its mass is 158.2 g and the volume is 106 mL
write 540 as a product of prime numbers