rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

Who is the curve for inventing the first structure of DNA
"Gina wrote the following paragraph to prove that the segment joining the midpoints of two sides of a triangle is parallel to the third side. Given: ∆ABC Prov
may someone help me out with this please.
a railroad car with a mass of 30,000 kg is moving at 2.0 m/s when it runs into an at-rest freight car with an equal mass. the cara lock together. what is their
what is the common ratio between successive terms in the sequence? 27, 9, 3, 1, 1/3, 1/9, 1,27,.... 3 1/3 3
I need help for number 18
which was a source of conflict between mexico and the american settlers in texas in the 1830s? a.american settlers in texas wanted the same rights as u.s. resid
"Use the cartoon below to answer the following question:. Public Domain. What does this cartoon demonstrate about the diplomatic tactics of Bismarck in Germany
Thee harsh conditions imposed by the treaty of Versailles after World War I helped lay
what is a community of non-Muslim religious minorities called? a. imam b. caliphate c. millet