twescott1706 twescott1706
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate

Respuesta :

jasbhxbdbd jasbhxbdbd
  • 02-12-2020
where’s the table lol
Answer Link
mommarich53105 mommarich53105
  • 02-12-2020

Answer:

2, 6

4, 12

8, 18

and so on

Step-by-step explanation:

multiply the number on the right by itself and do the same with the number on the left, this pattern could go on forever,

Answer Link

Otras preguntas

(X+12) 2 ÷ x2-144 ×-12. 12×-144
conversation between Hitler and gandhi
The diameter of your bicycle wheel is 25 inches. How far will you move in one turn of your wheel?
The Indus, Ganges, and Brahmaputra were important to ancient India because they were
Which word is an interjection commonly used in advertising?
Find an equivalent ratio for 22/55 and then write the proportion
The base of right prism is rhombus of diagonal is 6 and 8cm and altitude is 12 cm find total surface area
Find an equivalent ratio for 22/55 and then write the proportion
What is the coefficient of y in the expression 12+3y-2x?
What is the approximate circumference if the circle that has a center at (2,1) ans passes through the point (2,5). 1. 8 units 2. 13 units 3. 25 units 4. 50 unit