gabhgaby gabhgaby
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Help?????????????????????

Help class=

Respuesta :

PineappleCassie16 PineappleCassie16
  • 02-12-2020

Answer:

2.25 cents for the cost of each animal on Monday, and 2.31 cents for the cost of each animal for Tuesday.

Step-by-step explanation:

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Which statement is true about the two lines whose equations are given below? 4x - 2y= 5 4x + 2y=5 Choices They are parallel They are perpendicular They inte
In the reaction, HCl (aq) + NaHCO3 (aq) – NaCl (aq) + H20 (1) + CO2 (g), which of the reactants or products is a gas? NaHCO3 NaCl H2O CO2
as you increase the temperature of a solute it's solubility​
Use C8H18 as the formula for gasoline and 0.71g/mL as its density. If a car gets 31.2 miles per gallon, what volume of CO2 measured at 28°C and 732 torr is prod
x^16/x^3a. 16/x^3b. x^48c. x^19d. x^13​
Reactions such as a candle burning give off energy in the form of heat theyre called
in what ways did Confucianism limit the growth of Chinese societies​
48 y+16 y= combine like terms
Organic matter is essential in soil for it to be able to produce vegetation. What roles do organic matter play in making soil viable? Select all that apply. 1
I need help please??!!