ciaradejesus ciaradejesus
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren buys 17 pounds of bread for her restaurant every day at a cost of $1.40 per
pound.
How much does she pay for the bread each day?

Respuesta :

jamie1005
jamie1005 jamie1005
  • 02-12-2020
17*1.40 =23.80 that’s the answer
Answer Link

Otras preguntas

Which choice is equivalent to the expression below? 5^9.969 A. 59+9/10 + 9/10 + 6/1000 B. 59 +59/10 + 66/100 C. 59. 59/10. 56/100 . 59/1000 D. 59.596/10.59/100
Choose one of the following Three quotations and then write an essay of at least five paragraphs using quotations and references from the literature you have re
What is the melody of "Ako ay Pilipino" by George Canseco?
Change the following sentences from active voice to passive voice(1x3=3m) 3. The wolf ate the princess. pls
IiisjsjsjajJAANA SOLVE PLRASE
Which of these is a potential short-term consequence of gang involvement? A. Bad grades B. Enriching after-school activities C. Positive family relationships D.
Point and Purpose: Researchers found that if there are fewer trees of different heights, it would weaken the ecosystem's ability to survive damage. It would als
Read the passage. Which paraphrase is the most useful for understanding the instructions? It is important to repot plants to maintain healthy growth. First, che
Name and discuss two symptoms of intrapersonal conflict with n a person
Evaluate 4.7j – 6.8k when j = 5 and k = 3. Enter your answer in the box.