caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

Everything was marked down 30%. The oringinal price of a manatee hat was $18. What was the clearence price
What is 92 83/125 in simplest form, but still as a mixed number?
how do I write persuasive essay
HIGH POINTS BEING AWARDED!!! What is the term for the point where angle bisectors of a triangle meet?
Which of the following represent features of PET scans? Check all of the boxes that apply. can show body structures in three dimensions used to treat certai
There are six entrances to a haunted House. If you do not exit the same way you entered, how many different ways can you enter and exit the house?A.) 20B.) 25C.
How would you plot number 10 on a coordinate plane
ANSWER AS MANY AS POSSIBLE ASAP PLEASE Why did United States representatives believe that it was necessary to change the Articles of Confederation? (Select all
Vanessa and Marie are best friends. Vanessa tells Marie that one of their classmates has been posting nasty comments about Vanessa on a social media site they a
It is recommended that older adults get their vitamin b12 from fortified foods and supplements because