ajwhite0731
ajwhite0731
02-12-2020
Mathematics
contestada
can someone help me fast please
Respuesta :
Aconite
Aconite
02-12-2020
Answer:
2.5/10 = 0.25 cents per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
All of the following describe Britain's relationship with the Confederacy except A. Sold ships to the Confederacy B. Favored the formation of the Confederacy;
A bag of trail mix weighs 2 lbs. by weight. 18% is oats what is the percent proportion used to find weight of oats in trail mix what is the weight of the oats i
Question is in the picture. And if you decide to answer, please explain said answer with all the steps and what not.
Chrissy is writing a paragraph comparing and contrasting the Maori and Haida views about nature. Which is the best topic sentence? A. The Maori and Haida had di
How is the new theory of addiction different from the old theory of addiction? Explain how drugs are different from natural reinforcers.
Light with a wavelength of 550 nm is traveling through a 50 kg block of ice (n=1.3). How fast is the light traveling in m/s?
uses of manesium.......................................................................////////////////////////////////////////////////////?????????????????????
Simplify $(3p^3 - 5p + 6) + (4 - 6p^2 + 2p)$. Express your answer in the form $Ap^3 + Bp^2 + Cp +D$, where $A$, $B$, $C$, and $D$ are numbers (possibly negative
Nicole invests $2000 in an account. The account pays compound interest at a rate of K% per year. At the end of the first year, the money in the account is $2036
1. Find the possible values of r in the inequality 5 > r - 3. OA.r = 8. OB. r<2 OC.r=2 D. r<8