panpanpanini panpanpanini
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

You and two friends buy snacks for a field trip. Using the
information given in the table, determine the price per pound for mixed nuts,
granola, and dried fruit.

You and two friends buy snacks for a field trip Using the information given in the table determine the price per pound for mixed nuts granola and dried fruit class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2020

Answer:

13.15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Problem Page Ashley has scored 21, 24, 18, 21, and 20 points in her five basketball games so far. How many points does she need to score in her next game so th
Which item is an example of a trace fossil? A. skull B. footprint C. cast D. carbon imprint
help! Ella ______ da los libros a los chicos. me te le les
A liquid is a kind of matter that has
Tyrone saved 24$ of the 60 that he earned mowing lawns .what percent of his earnings did tyrone save
Please select the correct sentence from the options below. because they could not endorse either candidate, large numbers of people did not vote in the election
label The Columns of the table explain your answer
Bill weighs 150 lbs. He wants to gain 2 lbs per week for football season. Jamal runs track. He wants to lose weight so he can run faster. Jamal weighs 195 lbs a
A ray is a defined term because it ?
Please help me with number 4 please I'll give you 10 points