Samie0131
Samie0131 Samie0131
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this question pls

I need help with this question pls class=

Respuesta :

201107032
201107032 201107032
  • 01-12-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

yes it is because if 6ounces is $2.10 and the more ounces you add the higher the cost

btw just copy/paste :P

Answer Link

Otras preguntas

If I have $1,050 dollars, and I want to buy something 6 times for $45 dollars, how much times can I buy it until I run out of money?
Wich inequality represents the phrase “a number b is atleast 16”?
How do you believe American society/culture has affected/ impacted being able to access to resources (education, loans, jobs, housing, health etc.)
Calculate the amount of energy needed to boil away 1.6 L of water that initially has a temperature of 55 °C.
Anna sets up the circuit shown using a resistor, an LDR and a battery. She finds that when she shines a torch on the LDR the voltage across the resistor increas
find the smallest number by which 84 must be multiplied to make a perfect square?​
The mapping diagram shows a function R(x)
How do you explain that World War II, in some ways, brought about more opportunity for people of color, and yet at the same time brought about so much racial st
What effect would each type of prevailing wind have on the land it crosses? I (a) a prevailing wind coming from the North Pole (b) a prevailing wind coming from
Translate Triangle A by vector (3, -1) to give triangle B. Then, rotate your triangle B 180° around the origin to give triangle C. Describe fully the SINGLE tra